W Krynicy Górskiej pomoc uzyskują osoby cierpiące na schorzenia narządów ruchu oraz dolegliwości kobiece. Działanie wód jest szeroko wspierane zabiegami elektro- i światłoleczniczymi oraz inhalacjami w jaskini solnej. Dla urody można też skorzystać z pełnego zestawu zabiegów w ogromnym ośrodku SPA, który jest położony w Dolinie Czarnego Potoku, u stóp Jaworzyny.Leczenie uzdrowiskowe to tylno nieznaczna…

Leczenie uzdrowiskowe to tylno nieznaczna część oferty górskiego kurortu. Ponad deptakiem znajduje się w Krynicy Górskiej większość zdrojowych urządzeń a także Górka Parkowa. Znajdziemy w niej mnóstwo atrakcji takich jak zjeżdżalnie, całoroczną rynnę zwaną torem saneczkowym. Jest tez prawdziwy, zimowy tor saneczkowy, na którym Polacy już w latach 60-tych zdobywali medale mistrzów Europy. Znajdziemy tutaj nieopodal restaurację, kawiarnię a także kolejkę linowo-terenową, podobną do tej, jaką jeszcze niedawno jeździło się na Gubałówkę. W Krynicy mamy dwa ośrodki narciarskie, które znajdują się na Jaworzynie i Słotwinach. Restauracja, która serwuje dania kuchni łemkowskiej, nieco przypomina tradycje byłych gospodarzy tych ziem czyli właśnie Łemków.

Mamy też tutaj niezwykłą i…

Mamy też tutaj niezwykłą i turkusową willę Romanówka, gdzie znajdziemy rozmaite dzieła i pamiątki po niezwykłym artyście rodem z Krynicy. Nadano mu nawet nazwisko Krynicki. Jest to popularny Nikifor, malarz prymitywista, którego obrazki wystawiano w Ameryce i Japonii. Nikifor tworzył na tutejszym deptaku zupełnie nieświadomy swojej sławy. Najlepsze sanatoria w Polsce oferują moc atrakcji.