Zaliczona w pierwszym terminie sesja oznacza dla każdego studenta rozpoczęcie trzymiesięcznego czasu wolnego. Wakacje studenckie (tutaj skt.org.pl) spędzać można na szalonych wyjazdach, wycieczkach zagranicznych, choć coraz częściej również w pracy.Galeria

apartamenty nad morzem wynajem

Foto: pixabay.com

Potrzebujesz busa z kierowcą ?
http://businessbus.pl/
Sprawdź nas – Transport businessbus http://businessbus.pl/

Współczesny student na ogół tylko część wakacji spędza w beztroski sposób, odpoczywając nad morzem czy podczas górskich wędrówek. Większość żaków na okres wakacyjny poszukuje pracy, dzięki której będą mogli pozwolić sobie na wypoczynek. Wakacje studenckie dla wielu przestały być synonimem błogiego lenistwa. Choć nie brakuje też takich, którzy w okresie letnim realizują szalone pomysły, zwiedzają nowe zakątki, a wakacje traktują jako czas, gdy można się wyszaleć przed kolejnym rokiem akademickim. Co prawda metoda podróżowania autostopem nie jest już tak popularna jak kilkadziesiąt lat temu, ale w dalszym ciągu wielu studentów z niej korzysta, pokazując, że nie trzeba mieć wielkich pieniędzy, by ciekawie spędzać wakacje studenckie.

Tym sposobem zwiedzić można całkiem odległe…

Tym sposobem zwiedzić można całkiem odległe zakamarki naszego globu. Alternatywą dla drogich kurortów, na które przeciętnego żaka nie stać, są pola namiotowe i biwaki nad jeziorem. Tanim środkiem transportu jest również rower, który w połączeniu z sakwami i szczerymi chęciami sprawi, że wakacje będą niezapomniane nie tylko ze względu na pamiątkowe zdjęcia, ale i całkiem nieźle wyrobione mięśnie. Wakacje studenckie to dla przeciętnego żaka synonim swobody, nieskrępowanych zachowań i długiego wypoczynku. Jeśli nie od pracy, to chociaż od zajęć na uczelni.