Polska kuchnia zawiera różne potrawy mięsne, które przyrządza się na wiele przeróżnych sposobów. Kuchnia polska kojarzy się każdemu z takimi potrawami jak: bigos, kotlet schabowy, pierogi czy tradycyjne polskie gołąbki. Polska kuchnia zawiera różne potrawy mięsne, które przyrządza się na wiele przeróżnych sposobów.Kuchnia polska kojarzy się każdemu z takimi…

Kuchnia polska kojarzy się każdemu z takimi potrawami jak: bigos, kotlet schabowy, pierogi czy tradycyjne polskie gołąbki. Kuchnia z Polski jest znana także z przepysznego chleba, a także ze smacznych kiełbas. Z warzyw i owoców popularne w Polsce są: buraczki, ogórki, kapusta, jabłka, czereśnie, agrest i wiele innych. Kuchnia polska słynie także ze znanych typowych przypraw stosowanych do robienia naszych narodowych potraw, a są nimi: czosnek, chrzan, koper, pieprz i majeranek.

Polska kuchnia współczesna nieco się różni od tej z dawnych lat. Dzisiaj podstawą stały się ziemniaki przyrządzane w różny sposób. Ze względu na występujący w Polsce podział regionalny, wyróżnia się potrawy charakterystyczne dla danego regionu- i tak- nad morzem popularne są potrawy z ryb, w górach- potrawy mleczne, na śląsku bardzo popularnym daniem obiadowym jest rosół i na drugie danie rolada z kapustą i kluskami śląskimi.

Galeria

apartamenty nad morzem wynajem

Foto: pixabay.com

Poszczególne dania występujące pod tą samą nazwą mogą znacznie się różnić między sobą jeśli chodzi o poszczególne regiony Polski. Polska kuchnia jest także dobrze znana poza granicami naszego kraju.