Jak miło pójść do restauracji, która cieszy się popularnością i renomą. Restauracja to przede wszystkim doskonałe jedzenie lecz nie tylko. Bardzo ważna sprawą jest obsługa. Kelnerzy opasani w markowe zapaski, odznaczający się nienagannymi manierami i wysoką kulturą osobistą są niejako wizytówką lokalu.Będąc obsługiwanym przez wykwalifikowanego kelnera można…

Będąc obsługiwanym przez wykwalifikowanego kelnera można poczuć się jak bardzo ważna osobistość. Jak wiele to sprawia radości klientom, którzy przychodzą na kolację bądź obiad. Dobry kelner potrafi słuchać nie odpowiadając przy tym zbyt wiele, potrafi zjawić się obok krzesła kiedy Go potrzebujesz. Porusza się cicho i bezszelestnie. Czasami słychać tylko delikatny szmer zapaski, która dodaje mu ogromnej powagi i podkreśla pozycję jaką zajmuje w tymże lokalu. W bardzo drogich restauracjach kelnerzy mogą liczyć na wysokie zarobki. Do puli wynagrodzenia dochodzą jeszcze napiwki od zadowolonych klientów, które chowają w głębokie kieszenie zapaski.

Odzież ta chroni kelnera nie…

Odzież ta chroni kelnera nie tylko przed zabrudzeniem ubioru, ale spełnia także inne funkcje. Można śmiało stwierdzić, iż zapaski są niejako atrybutem kelnera. Do tego dochodzi jeszcze taca i ręcznik przewieszony na przedramieniu. Takie jednak widoki możemy oglądać wyłącznie w restauracjach najwyższej klasy.