Rosja pociąga swoją różnorodnością, z jednej strony moskiewski przepych i bogactwo, a z drugiej obrzeża, na których toczy się walka o godny byt. Łączy nas historia, chcemy zobaczyć i poznać tereny, które przez wieki miały wpływ na to, co działo się na polskiej ziemi. Wycieczka do Rosji z pewnością będzie pełna ekscytacji i różnych doznań, dlatego jeśli mamy taką możliwość, to trzeba korzystać.


polisa z funduszami inwestycyjnymi

Foto: pixabay.com

Bez wizy nie wjedziemy na rosyjską…

Bez wizy nie wjedziemy na rosyjską ziemię. Jeśli wycieczkę wykupujemy z biura podróży, to najczęściej ono zajmuje się wszelkimi formalnościami, związanymi z wizą. Decydując się na wyjazd na własną rękę, musimy o nią zadbać sami. Aby uzyskać wizę konieczne jest posiadanie paszportu, który posiadamy przynajmniej od pół roku. W paszporcie wymagane są dwie niezapełnione, znajdujące się obok siebie strony. To na co jeszcze zwraca się uwagę, to wygląd paszportu, wydarte strony, notatki, jakieś dopiski, użycie korektora itd. Przy składaniu wniosku wymagane jest zdjęcie, które nie jest starsze niż pół roku. Kolejnym koniecznym dokumentem jest polisa ubezpieczenia medycznego, obowiązująca na terenie Rosji bądź obejmująca wszystkie kraje.

polisa z funduszami inwestycyjnymi

Foto: pixabay.com

Zakupu polisy można dokonać w każdej chwili…

Zakupu polisy można dokonać w każdej chwili. Voucher turystyczny, to kolejny dokument niezbędny do otrzymania wizy. Na koniec wystarczy wypełnić wniosek i zwrócić się do Konsulatu Generalnego Rosji, właściwego dla miejsca zamieszkania. Wiza turystyczna wydawana jest na okres jednego miesiąca. Drugim rodzajem jest wiza biznesowa. Decydując się na transport lądowy przez Białoruś, konieczna jest wiza tranzytowa.

Autor poleca również stronę: wiza do rosji