Surfing kojarzy się nam przede wszystkim ze słoneczną Australią czy Stanami Zjednoczonymi. Jednak tak naprawdę można uprawiać go także chociażby nad Bałtykiem. Zamiast więc spędzać urlop leżąc bezczynnie na plaży, można złapać promienie słoneczne również podczas aktywności fizycznej.Galeria

instruktor surfingu

Foto: pixabay.com

instruktor surfingu

Foto: pixabay.com

Przez całe wakacje możemy pobierać lekcje, a nawet samodzielnie wypożyczyć sprzęt. Pamiętajmy jednak, że zanim staniemy na takiej desce, to czeka nas parę etapów przygotowań. Warto już przed sezonem zacząć dbać o ciało. Mianowicie należy udać się na basen i pływać z deską. Później można też próbować w jeziorach oraz morzach. Instruktorzy surfingu zachęcają do pływania pod prąd, gdyż dzięki temu wzmacniamy nasze ciało oraz siłę.

Ćwiczenie mięśni rąk będzie zdecydowanie najważniejsze…

Ćwiczenie mięśni rąk będzie zdecydowanie najważniejsze. Zanim złapiemy falę musimy się bowiem całkiem sporo na wiosłować rękami. Istotna będzie też umiejętność złapania równowagi. To najlepiej ćwiczyć podczas urlopu zimowego, a mianowicie jeżdżąc na snowboardzie. Natomiast kiedy wybrać się na naukę surfingu. W przypadku Bałtyku, zdecydowanie najlepiej nadaje się sierpień.

Wtedy nie tylko mamy najbardziej dogodne warunki pogodowe, ale równocześnie przyjeżdża wielu surferów. Będziemy mieć okazję poobserwować osoby bardziej doświadczone, a wiadomo, że może to sprawić, iż wiele się nauczymy. Pamiętajmy, że surfing nie jest wcale prosty i wymaga wielu godzin spędzonych na desce. Jest to jednak naprawdę wspaniała atrakcja. Warto więc spróbować chociaż raz.

Ciekawi Cie temat deski sup? Sprawdź tutaj.