Kitesurfing jest stosunkowo młodym sportem, jednak zyskującym coraz większą popularność. Polega on na tym, że pływamy na specjalnie skonstruowanej desce, która ma siłę napędową w postaci latawca. Z języka angielskiego latawiec to właśnie kite, a steruje się go przy pomocy baru. Bar jest to odpowiedniej jakości drążek z linkami, całość jest podpięta do uprzęży.Kitesurfing jest sportem bardzo dynamicznym, tutaj…

Kitesurfing jest sportem bardzo dynamicznym, tutaj nawet amator potrafi się rozpędzić bez większego trudu do 50 km/h. Wbrew powszechnej opinii sport ten jest bardzo bezpieczny, jednak trzeba zachowywać odpowiednie zasady bezpieczeństwa, których uczą w szkołach kitesurfingu. Kitesurfing jest również stosunkowo łatwy w nauce. Zdecydowanie już w pełni sprawna fizycznie osoba może bez większych problemów nauczyć się jego podstaw w ciągu kilku godzin.

Siłownia jako plac zabaw?
Outdoor fitness
dostępne w kategorii Siłownie Plenerowe w cenie zadzwoń do nas i się dowiedz!

Sporty wodne tego typu pokazują, że każdy może latać, nie ma znaczenia nawet, że same skoki trwają zaledwie kilka sekund. Możemy skakać nawet kilka metrów w górę, bez większego wysiłku, a wszystko to osiągalne już po kilku godzinach wytężonej nauki, oczywiście wszystko od zera. Sport ten obliguje do tego, że można go uprawiać cały rok.

Zimą po prostu nakłada się deskę snowboardową i na zamarzniętym jeziorze snowkiting naprawdę potrafi zachwycić. Adrenalina jaką daje uprawianie tego sportu, jest nie do opisania. Sport ten sprawi również, że podczas treningu poznamy wielu ciekawych ludzi, którzy tak jak my złapali bakcyla na jego uprawianie. Dla wielu to nie jest tylko sport, to styl życia.

Strona supairsurf.com była inspiracją do powstania wpisu