W tym roku wczasy zagraniczne cieszyły się mniejszym zainteresowaniem Polaków niż w latach poprzednich. Decydujący wpływ na taką sytuację miał wszechobecny kryzys gospodarczy, który sprawił, że każdą złotówkę oglądaliśmy dwa razy dłużej przed wydaniem.Do tego słabość naszej waluty w stosunku…

Do tego słabość naszej waluty w stosunku do euro, sprawiła, że wczasy zagraniczne stały się relatywnie sporo droższe niż jeszcze rok wcześniej, kiedy przelicznik złotówki do euro był niezwykle dla nas korzystny. Jeżeli już Polacy decydowali się na wczasy zagraniczne, to były to najczęściej kraje uznawane ciągle za stosunkowo tanie i atrakcyjne wypoczynkowo, a więc Grecja, Bułgaria, Chorwacja, Rumunia, czy nawet Czarnogóra, która stała się jednym z popularniejszych tegorocznych kierunków wyjazdów wakacyjnych.

Zdecydowanie mniej osób wybrało się na wczasy…

Zdecydowanie mniej osób wybrało się na wczasy zagraniczne do Tunezji, Maroka, czy Egiptu, które mocno straciły na popularności wśród rodzimych turystów. Skoro na wczasy zagraniczne wybrało się mniej ludzi, to logicznym wydaje się stwierdzenie, że w tym roku więcej niż w latach poprzednich ludzi wypoczywało w ojczyźnie. Tutaj najbardziej popularne kierunki są niezmiennie takie same: Bałtyk, Mazury, Bieszczady i nasze polskie góry.