Mówi się, że edukacja w Polsce jest bezpłatna. Już wkrótce przekonają się o tym rodzice zmuszeni wydać bajońskie kwoty na podręczniki. Do ukrytych kosztów dochodzą też wycieczki szkolne zakopane. A i edukacja przedszkolna nie jest darmowa. To dość nietypowe, biorąc pod uwagę fakt, że z założenia państwowe instytucje są bezpłatne. Państwowa szkoła, czy przedszkole tylko z założenia są darmowe.Żłobek i opieka dzieci do pięciu lat…

Żłobek i opieka dzieci do pięciu lat to miesięczny koszt około 600zł. Liczba chętnych jest mimo wszystko większa niż przewidzianych miejsc. Należy wziąć pod uwagę, że będąc z rocznikiem, które urodziło się podczas wyżu demokratycznego, swoim dzieciom również ten wyż fundujemy. Ale wróćmy do kosztów edukacji obowiązkowej, zarówno podręczniki, jak komitet rodziców, czy wycieczki szkolne zakopane, to koszt którym chcąc nie chcąc obciąża się rodziców. A nie wszyscy mogą zapewnić dziecku trampki converse, wczasy w Toskanii, czy choćby wycieczki szkolne zakopane. Koszt zielonej szkoły to około 100 zł dziennie. Jeśli ktoś ma więcej niż jedno dziecko i każde chce pojechać na tydzień, musi wyciągnąć z kapelusza równowartość minimalnej krajowej płacy.

Najpopularniejsze wycieczki w 2015
Wiedeń

Wiedeń

– Atrakcje
– Ceny
Inne atrakcyjne wycieczki w Baltictour.pl


Miejsce 2.


Miejsce 3.


Miejsce 4.


Miejsce 5.

Galeria

przedszkole otwock

Foto: pixabay.com

przedszkole otwock

Foto: pixabay.com

Albo zrezygnować z integracji swojego dziecka z rówieśnikami. Żyjemy w czasach, w których bezwzględnie traktowane są dzieci gorzej ubrane, choć zawsze tak było, współcześnie szykany się nasilają. Postawa nauczyciela jest bardzo ważna: „Masz Iphone’a, a kolega nie. Nie czyni cię to lepszym”. A wycieczki szkolne zakopane należy dofinansować.

Autor artykułu poleca także swoją ulubioną stronę: malyswiat.pl