Szukasz pomysłu na wakacje. Jesteś młodym człowiekiem i szukasz nowych wyzwań i nowych znajomości. Pomyśl o tym, aby wybrać się na półkolonie żeglarskie. Dlaczego warto. Powodów jest naprawdę wiele. Możliwość żeglowania i spędzania czasu na łodzi jest naprawdę wspaniała i tym samym naprawdę warto spróbować takiej przygody.Kolonie na żaglach! – galeria

półkolonie żeglarskie

Foto: pixabay.com

półkolonie żeglarskie

Foto: pixabay.com

półkolonie żeglarskie

Foto: pixabay.com

Możemy nie tylko wspaniale spędzić czas na łodzi ale i możemy również nauczyć się sztuki żeglowania i tym samym zdobyć nowe ciekawe umiejętności.

Wybranie się na kolonie to możliwość poczucia…

Wybranie się na kolonie to możliwość poczucia wolności, oderwania się od codzienności, to możliwość poznania siebie w różnych nowych sytuacjach. Jak to na koloniach trzeba tam pilnować siebie, trzeba zadbać o siebie, trzeba myśleć o pewnych obowiązkach, jakie zostaną nam tam powierzone. Żeglowanie to nie tylko zabawa, ale również i obowiązki. Z reguły na koloniach ustala się różne dyżury i podział obowiązków. Jednego dnia jesteśmy na kuchni pokładowej, innego dnia myjemy pokład, a jeszcze innego dnia pełnimy straż i pilnujemy trasy.

Takie obowiązki są naprawdę odpowiedzialne i takiej wartościowej cechy jak odpowiedzialność za powierzone zadania mogą młodych ludzi nauczyć. Żeglowanie to też p części szkoła życia. Czasem, gdy pogoda się zepsuje trzeba bardzo sprawnie zarządzać całą żaglówką, trzeba wiedzieć co robić, gdy fale sięgają ponad dwa metry. Wtedy jeszcze bardziej można się sprawdzić w trudnych warunkach, ale to dam nam później dużo siły.