Warszawa jest idealnym miejscem na weekend. Ma mnóstwo atrakcji, które zachwycają turystów. Warto więc dowiedzieć się, co można ciekawego zobaczyć w stolicy. Nie koniecznie jest to Pałac Kultury oraz Stare miasto. Są też inne miejsca równie ciekawe i urokliwe.


nocleg pod warszawą

Foto: pixabay.com

Oto kilka propozycji…

Oto kilka propozycji. Sczególnie interesująca jest Warszawska Praga, która znajduje się po prawej stronie Wisły. Jeszcze w XVIII wieku była ona oddzielnym miastem. Obecnie natomiast jest to ukochana dzielnica artystycznej bohemy oraz swoiste centrum sztuki. Miejsce to skupia te najbardziej kultowe punkty Warszawy. Znajdziemy tu rozmaite kawiarnie oraz klimatyczne knajpki, w których odpoczniemy podczas zwiedzania okolicy.

Warto odwiedzić również Neon Muzeum, gdzie zobaczymy różne reklamy świetlne od czasów II Wojny Światowej. Koniecznym punktem programu są także Łazienki Królewskie. Należą one bowiem do najładniejszych zespołów pałacowo-parkowych będących w całej Polsce. Ów kompleks powstał dzięki inicjatywie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Do największych atrakcji z pewnością należy tutaj Pałac na Wyspie.

nocleg pod warszawą

Foto: pixabay.com

Warto wybrać się na weekend do Warszawy, jednak wiele osób może mieć problem z noclegami, które niestety są dość drogie w stolicy. Rozwiązaniem tego problemu może być nocleg pod Warszawą. Koszt jego będzie znacznie niższy, a komunikacja podmiejska w stolicy jest naprawdę dobrze zorganizowana, więc bez problemu dostaniemy się do wszelkich atrakcji. To może być sposób na tani wyjazd.