Kalendarzowa zima jeszcze trwa, ale niebawem możemy spodziewać się wyraźnego ocieplenia. Dlatego też warto jeszcze skorzystać z pogody i pojeździć trochę na nartach. Następna taka okazja przytrafi się w końcu dopiero za rok. Fani białego szaleństwa doskonale wiedzą, że na dobrą sprawę mają jedynie trzy miesiące w roku, które muszą spożytkować najlepiej, jak tylko się da. Muszą z dużym wyprzedzeniem zaplanować wyjazd.Oczywiście nic nie stoi także…

Oczywiście nic nie stoi także na przeszkodzie, by zorganizować coś spontanicznego, ale kiedy oddalamy się przeszło półtora tysiąca kilometrów od domu, to wolimy mieć już wszystko dopięte na ostatni guzik, bo raczej mało komu po kilkunastu godzinach jazdy chce się jeździć od hotelu do hotelu z zapytaniem o wolną kwaterę. Wyjazd do Włoszech na narty wydaje się świetną opcją. Północna część tego kraju leży w Alpach. Jak wiadomo, nie brakuje tutaj wyciągów i naprawdę ciekawych tras zjazdowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko fan sportów zimowych. Najważniejsze to przede wszystkim ceny, które są znacznie niższe, niż w sąsiednich kurortach w Austrii czy Szwajcarii.

Poza tym w restauracjach serwowane są przepyszne…

Poza tym w restauracjach serwowane są przepyszne dania z repertuaru wyjątkowej kuchni śródziemnomorskiej. Włosi to nie tylko dobrzy kucharze, ale i wspaniali ludzie, którzy ciągle tryskają dobrym humorem. Nic dziwnego, skoro urodzili się w tak przepięknym kraju, który ma tak różnorodne ukształtowanie terenu. W końcu wystarczy pojechać kilkaset kilometrów na południe, by móc kąpać się w morzu i wygrzewać na plaży.