Dobre buty trekingowe to przede wszystkim takie obuwie, które jest dopasowane do panujących warunków. Dlatego inne modele sprawdzą się podczas spacerów czy lekkiej wspinaczki w Górach Świętokrzyskich, a inne zabierzemy w Alpy czy na lodowiec. Jakie buty trekingowe idealnie nadają się do zadań specjalnych.


buty ryłko

Foto: pixabay.com

Trudne warunki, wysoki śnieg, niskie temperatury i…

Trudne warunki, wysoki śnieg, niskie temperatury i bardzo trudna nawierzchnia to przeciwności, z którymi muszą zmierzyć się odpowiednie buty trekingowe. Na zakupy należy wybrać się do dobrego sklepu ze sprzętem turystycznym. Tam można nie tylko znaleźć największy wybór, ale też liczyć na profesjonalną pomoc wykwalifikowanych i znających się na rzeczy pracowników. W trudnych warunkach sprawdzają się buty trekingowe o dobrej podeszwie, która będzie chronić przed uderzaniem o kamienie. Podeszwa musi też wytrzymywać tarcie o piarg czy radzić sobie na zleżałym śniegu.

Najlepiej oceniane marki butów 2014:
Lacoste

Lacoste

– Trwałość
– Cena
Więcej znajdziesz na galax-sport.pl


Miejsce 2.


Miejsce 3.


Miejsce 4.


Miejsce 5.

czujniki temperatury

Foto: pixabay.com

Buty trekingowe muszą więc mieć też…

Buty trekingowe muszą więc mieć też wysoką cholewkę i jednorodne poszycie. Powinny być uszyte z materiału zapewniającego wentylację. Na lodowiec wybierzmy zaś buty trekingowe wzmocnione otokami z twardej gumy, najlepiej podwójne( tylko takie sprawdzą się zimą ).

czujniki temperatury

Foto: pixabay.com

Autor poleca również stronę: trekking w dolomitach